Linas Raišys trumpa biografija

Sifu Linas Raišys gimė 1966 metais. Mokytis kovos menų pradėjo nuo 15 metų (1981 m.). Lankydamas mokyklą mokėsi karate ir savigynos pagrindų pas rusų desantininkų profesionalų instruktorių (raudonas diržas) iš Maskvos. Treniravosi dziudo pas tuometinį Rusijos sambo čempioną, trenerį Sergejų Tiuriną, vėliau tęsė karatė šotokan treniruotes pas mokytoją Alvydą Unčiūrą.

Nuo 1987 m. kelis metus mokėsi ušu (wushu) pas instruktorių Rolandą Griebliką. Sifu Lino meilė kovos menų praktikai ir mokymuisi, pastovus ieškojimas jam labiausiai tinkančio kovos meno ir siekis tapti kovos menu meistru bei mokytoju atvedė jį į Wing Chun kung fu.

Tuo metu Linas žavėjosi Bruce Lee, kovos menų aktoriumi bei kovos meno Wing Chun kung fu meistru, kuris filmuose norėjo perteikti kinų kovos menų dvasią , kaip savigynos sistemą, persmelktą daosizmo, konfucionizmo ir budizmo filosofijų.

Nuo 1988 metų Sifu Linas Raišys pradėjo ieškoti mokomosios medžiagos apie Wing Chun, bendravo ir palaikė ryšius su V. Martinovu (karatė juodas diržas, 1968-1972 metais Pantominos teatro aktorius Kaune, nusifilamvęs lietuviškame filme “ Virto ąžuolai”, vėliau išvyko gyventi į Maskvą ir ten įsteigė oficialią vietnamietiškos pakraipos wing chun federaciją). Sifu Linas Raišys rengią Wing Chun kursus Jonavoje.

1992 metais dalyvavo dešimties dienų dešimties dienų intensyviame trukmės ušu seminare Kryme, kurį vedė tradicinio ušu ir ciguno mokymo centras „ C anxe“ ir mokėsi Baguazhang (kompleksas “8 senų delnų” pagrindai) ir taiči bei ciguno stilių.

Nuo 1996 m. Sifu Linas pradėjo populiarinti ir propaguoti Wing Chun kung Fu Jonavoje, tai pat rengia pirmus reguliarus Wing Chun kursus. Nemaža grupė entuziastų pradeda mokytis pas Sifu Liną Raišį.

1997 m. Sifu Linas Raišys Vilniuje susitiko su Sifu Jozefu Šargutu, Wing Chun pradininku Lenkijoje, laikė pas jį egzaminą bei gavo Wing Chun Kung Fu instruktoriaus vardą bei diplomą. Linas Raišys Lietuvoje ieškojo žmonių, kurie praktikavo Wing Chun kung fu norėjo suburti šio kovos meno entuziastus, kad būtų geresnės galimybės tobulėti bei  vystyti šį nuostabų kovos meną Lietuvoje. Taip jis sutiko Rytį Jakaitį. Rytis Jakaitis vienas iš pirmųjų įregistravo ušu (Wing Chun) klubą 1982 metais Vilniuje. Esu jam dėkingas už paramą ir pagalba suteikiant daug informacijos apie Wing Chun pradininkus Lietuvoje bei Wing Chun žymius meistrus pasaulyje.

1997 metų rugpjūčio 21 d. Sifu įregistruoja Ving Chun klubą Jonavoje.

1998 metais Sifu vyksta į EEWTO (Wing Tsun Leung Ting sistema) kursus bei seminarus. Tais pačiais metais Varšuvoje susitinka su IWTO   įkūrėju Leung Ting. Sifu Linas Raišys tampa vyriausiu Wing Tsun instruktoriumi Lietuvoje. Jis organizuoja Wing Tsun kung fu klubo nariams EEWTO Wing Tsun seminarus Lietuvoje, kartu su savo studentais vyksta į Wing Tsun kursus bei seminarus Varšuvoje ir Vengrijoje.
2001 m. Leung Ting Sifu Linui Raišiui suteikia 1 TG diplomą. Si jo Leung Ting įteikią Linui Raišiui 1 TG diploma Varšuvoje 2001 m.

2003 metais rugsėjo mėnesį Sifu Linas Raišys nutraukią EEWTO narystę ir toliau populiarina Wing Chun kung fu. Daug važinėja po Lietuvą, sutelkia entuziastų grupes ir kartu mokosi bei treniruojasi.

2005 m. Rytų kovos meno Wing Tsun kung fu klubą perregistruoja į Wing Chun kovos menų asociaciją. Asociacijos tikslas yra  suburti kovos menų entuziastus, kad sukurti galimybe kviesti Wing Chun Kung fu aukšto meistriškumo mokytojus (meistrus) iš užsienio ir reguliariai organizuoti seminarus ir mokymus Lietuvoje. Kviesdamas savo Sihing iš Vengrijos rengdavo praktinius  Wing Tsun seminarus bei kursus Lietuvoje. Sifu jautė nuolatinį didelį norą sparčiai tobulėti. Suteikiamas REAL WT 2 tG diplomas.

2011 m. Sifu Linas išvyko į IWKA įkūrėjo Sifu Sergio seminarą Vokietijoje.

Sifu Linas Raišys daug mokėsi privačiai su Wing Tsun meistrais, bet Sifu Sergio meistriškumas pakeitė Sifu Lino Raišio požiūrį į kovos menus – kad nėra vienos linijos mokymo, kad nėra vienos tikros linijos, kad visos linijos yra persipynę ir visos yra vertingos,  ir kiekvienas Didysis meistras, tęsiąs tam tikrą liniją, mokėsi ir iš kitų linijų, tad kaip sako Sifu Sergio, kuris daug metų skyrė Wing Tjun kung fu istorijai, – nėra grynų linijų.

Wing Chun kovos menų asociacijos studentams atsivėrė naujos durys į tikrąjį Wing Tjun kung fu kelią, nes pats Sifu Sergio daug metų mokėsi Kinijoje, pas senuosius kinų meistrus. Po daugelio metų ieškojimo sutinkamas meistras –  mokytojas ( Sifu) kuris moko iš širdies į širdį.

2012 metais Sifu Sergio Linui Raišiui suteikė IWKA nacionalio instruktoriaus diplomą ir licenciją. Serfitikatas: Jūs įvykdėte visus reikalavimus, kad pasiektumėte tikslą tapti nacionaliniu vyriausiuoju instruktoriumi. Dabar Jūs prisiimsite vadovaujamąjį vaidmenį IWKA Wing Tjun akademijoje.

Tai pat tampate atsakingas už Šaolinio vienuolyno Wing Tjun sistemos išsaugojimą ir puoselėjimą.
Pats Sifu Sergio buvo atvykęs į Lietuvą pravesti seminarą 2012 metais, dabar kasmet atvyksta jo mokinys Sifu Mauro Gibin.
Sifu Linas Raišys su savo mokiniais kasmet vyksta į kitose šalyse Sifu Sergio organizuojamus seminarus Italijoje.
2014 m. spalio 19 d.  Linas Raišys baigia IWKA 3 TG mokymo programa ir jam yra suteikiamas 3 TG diplomas.

Sifu Linui Rašiui suteikiamą teisę mokytis kartu su IWKA vidinio rato nariais Hong Konge nuo 2015 metų.
Tai pat Sifu Linas su IWKA Lithuania studentais nuo 2016 m. mokosi Sifu Sergio IWKA Akademijoje Amsterdame.

Nuo 2017 m. Sifu Sergio Liną Raišį paskirią vyriausių IWKA nacionaliniu instruktoriumi Estijoje. Sifu Linas atidaro IWKA grupe Taline. Sifu Lino (asistentas- instruktorius) grupės lyderis Taline Sten Aamer.

2018 m. Sifu Linas patvirtina 4 TG IWKA programa, jam Sifu Sergio suteikia 4 TG.

Pagrindinė IWKA Lithuania Wing Chun Kung Fu būstinė yra Kaune, K. Donelaičio g. 33. Akademija turi grupes Vilniuje ir Panevėžyje.

Šiuo metu IWKA akademijoje Kaune yra suaugusiųjų pradedančiųjų ir saugusiu pažengusių klasės, vyksta seminarai, kursai, vasaros stovyklos. Kung fu mokosi. tiek suaugę moterys bei vyrai- jie čia ne tik įgyja kung fu įgūdžius, bet ir atranda gerą nuotaiką bei sutinka bendraminčius.