Jin (Ging) energija vidiniame Wing Chun ir Tai Chi yra tikra ar netikra?

Sifu Sergio IWKA Tai Ji mokykla

Sveiki atvykę, gavau klausimų apie kelis kitus kolegas, kitų, vidinių menų Tai Chi meistrus, taip pat ir Wing Cun meistrus.

Sifu, ar tai, ką matau yra tiesa? Jie gali žmogų apsukti, jį numesti, priversti atsisėsti.

– Prieš kelias savaites aš nufilmavau video apie tai, nuorodą galite rasti video aprašyme. Žinoma, visa tai tiesa, bet viskas priklauso nuo oponento lygio. Pavyzdžiui, jeigu kovos labai patyręs meistras su oponentu kuris turi mėlyną ar baltą diržą, tai atrodys kaip magija. Meistras nedarys nieko, jokių judesių, o oponentas nukautas… bet jeigu susitiks du labai patyrę meistrai, kova truks daug ilgiau.

Tas pats vyksta vidiniuose menuose. Jei pradedantysis dar nėra atsivėręs, labai įsitempęs, kova su juo atrodys kaip magija. Pažiūrėkite mano video, aš jį įdėsiu, ir pamatysite kaip aš dirbu su žmonėmis. Ypatingai gerai atrodo paskutinė dalis. Kodėl ta dalis atrodo geriausiai? Kaip magija? Nes žmogus ant kurio demonstravau, turbūt tik metus praktikuojasi. Jis tik pradedantysis, todėl tai atrodo labai gerai. Darant tą patį su žmonėmis, kurie pas mane mokosi daug metų, jau nėra taip lengva, nes jie žino kaip kovoti.

Taigi, taip, tie meistrai išsirenka pradedančiuosius, kad demonstracija atrodytų įspūdingai. Ar tai reiškia, kad demonstracija netikra? Ne, ji tikra, bet vėl. Atkreipkite dėmesį į tai, kas stovi prieš jus. Gerai, pasimėgaukite vaizdu ir susitiksime po video. Gerai, dabar pademonstruosiu su savo mokiniu, kuris pas mane mokosi daugybę metų ir tai jau neatrodys kaip magija. Pagalvokite, kas yra jūsų Sifu, jei jūsmokotės pas jį 10-20 metų, ir jis vis dar gali jus nugalėti, kažkas netaip, geriau ieškokite kito Sifu.

Dabar aš jums pademonstruosiu Jin ( Ging) energiją. Jeigu mes darome taip, manipuliuojame energija ir nuleidžiame. Jei oponentas įsitempęs, jūs lengvai jį nuleisite ant žemės. Bet jei oponentas yra pažengęs, tai aš jau negaliu jo lengvai nuleisti, aš turiu ieškoti būdo kaip jį nuleisti, matote?

Taigi, viskas priklauso nuo oponento lygio. Kai kovoja didieji meistrai viskas neatrodo taip paprastai. Taigi, tai buvo mano žinutė
jums, pasimatysim kitame video.

Sifu Sergio