Kasdieniai pokalbiai

– Sveiki Sifu Sergio, ačiū, kad sutikote atsakyti į kelis mano klausimus. Turiu keletą klausimų
apie jūsų projektą, kurį neseniai pradėjote – Amžinojo pavasario institutą. Kaip kilo tokia mintis?

– Nelengvas klausimas. Sunku atsakyti, nes su tuo susiję daug dalykų. Aš gyvenau Azijoje daugiau nei 16 metų, daugiausia Honkonge, bet taip pat Žemyninėje Kinijoje. Keliavau į Taivaną kelis kartus mokytis pas skirtingus meistrus. Bėgant metams pamačiau, kad mano europiečiams studentams nėra paprasta atvykti pas mane, todėl po truputėli pradėjau galvoti apie kažko įkūrimą Europoje ir visų savo žinių perdavimą savo studentams. Galvojau
apie kažkokį centrą, kurį padaryčiau prieinamą savo europiečiams studentams ar bet kam, kas domisi menu. Nebuvo lengva išvykti iš Azijos. Man labai patinka Azija, aš ten buvau susikūręs gyvenimą, bet galiausiai nusprendžiau žengti šitą žingsnį. Pradėjau kelione su savo draugu Sifu Kleber Battaglia, buvome Taivane kai apie tai diskutavome ir nusprendėme, kad jis liks Šanchajuje. Jis atvyko į Aziją šiek tiek vėliau nei aš. Taigi, jis dar
turėjo likti Azijoje ir kai jau bus pragyvenęs ten 16 metų, kaip ir aš, atvažiuos į Europą ir mes kažką sukursime kartu. Jis vis dar ten, aš čia, tai lyg tiltas. Mes pradėjome kalbėti ir pradėjome įtraukti kitus žmones tokius kaip Sifu Sunny So iš Weng Chun, Sifu Yuri Morelli iš Italijos, kuris padeda man su Weng Chun ir 1700-ųjų vidiniu Wing Chun. Iš esmės tai ir yra idėjos, kurios kilo ten, Taivane. Tada prasidėjo vietos paieška, o tai nebuvo lengva. Mes nusprendėme pasirinkti Madeirą.

– Gerai, kaip jūs nusprendėte, kad pasirinksite Madeirą? Jūs galėjote rinktis bet kurią vietą pasaulyje.

– Visu pirma tropinis klimatas kaip pietų Azijoje, tokiame klimate praleidau daug laiko ir norėjau rasti kažką panašaus. Europoje Madeiroje yra subtropinis klimatas, kuris artimas atogrąžų klimatui. Man netiko net Kanarų salos, kurios yra šiek tiek piečiau, nes ten ne toks klimatas, ten sausiau, Madeiroje yra šiek tiek daugiau drėgmės.
– Labai įdomu, aš gyvenu čia tris, keturias dienas, dabar spalis, beveik lapkritis, o lauke 23 – 24 laipsniai šilumos.

Čia labai karšta.

– Taip, oras toks pats tiek lapkritį, tiek gruodį, praeitais metais per Kalėdas buvo 25 – 26 laipsniai šilumos.

– Čia nėra žiemos?

– Ne, oras beveik toks pats kaip Honkonge, tik vasarą šiek tiek vėsiau nei Honkonge, bet
žiemą temperatūra tokia pati. Žinoma, dar prisideda nuostabi gamta, ir ar matai, kad didžioji dalis namų stogų yra Kinų stiliaus, neaiškinsiu kodėl taip yra, nes video užtruks per ilgai. Šis vaizdas yra dar viena priežastis mano pasirinkimo. Ir dar, Madeira laimėjo 9 kartu geriausios salos Europoje ir 8 kartus geriausios salos pasaulyje pagal vietą titulą.

– Ar pradžioje buvo sunku? Įsikurti, rasti vietą?

– Žinoma sunku. Įsivaizduok institutą, jo viduje yra treniruočių zona, beveik 250 kvadratinių metrų plotas, įskaitant persirengimo kambarius, registratūrą, biurą, lauke daugiau treniruočių zonų. Mes turime žemės sklypą, kuriame dar nepradėjome darbų, tai bus antras etapas, bus dar 500 kvadratinių metrų.

– Didelis projektas.
– Taip, taigi institutas viduje 500 kvadratinių metrų ir apie 1500 kvadratinių metrų lauke. Nebuvo lengva rasti tokį didelį žemės sklypą.

– Ar galite labai trumpai pasakyti, kokia Instituto misija?

– Atnešti autentišką kinų Kung Fu į Europą. Be didelių interpretacijų, taip kaip mokoma gimtoje šalyje, taip mokyti čia. Duoti žmonėms aiškų kelią kaip mokytis nekeičiant asociacijų. Pavyzdžiui, kažkas turi savo asociaciją, jis yra laukiamas čia, kad galėtų pasirinkti vieną iš mūsų programų. Tai reiškia, kad tas žmogus atvyks čia reguliariai, turės pamokas, o tada galės pristatyti tą pasirinktą programą (1700-ųjų Wing Chun, Taiji Baltoji gervė ar kt.) savo asociacijoje ar mokykloje ir gaus pripažinimą Amžinojo pavasario institute, jis galės turėti savo logotipą, savo tapatybę, bet bus atpažįstamas kaip Amžinojo pavasario instituto studentas. Tarkim, jis moko 5 kartus per savaitę ir norėtų porą kartų per savaitę mokyti kažkurią iš mūsų siūlomų programų, tokiu atveju jis persivelka savo marškinėlius su mūsų logotipu ir kaip Amžinojo pavasario instituto atstovas moko savo studentus. Tokia idėja.
Mes ką tik pradėjome. Aš čia esu tik pusantrų metų ir sulaukiau didžiulio kiekio Sifu iš įvairių asociacijų, kurie atvyko pas mane mokytis. Visi jie buvo labai nustebinti gilumo ir įgūdžių lygio, kurį pasiekė per labai trumpą laiką. Jie nori dirbti su mumis, atstovauti Amžinojo pavasario institutą savo šalyse, taigi, viskas vyksta būtent taip.