Sensei Fumio Demura pareiškimas

 Kiekvienas kovos menų studentas turi perskaityti šį Fumio Demura Sensei pareiškimą:

„Asmuo, kurį vadinate „Sensei”, yra tokioje padėtyje dėl pateisinamos priežasties. Atrodo, kad šiandien girdžiu daug buvusių studentų ar buvusių juodųjų diržų, kurie negerbia savo Sensei dėl daugybės priežasčių.

Kad geriau suprastumėte Kodėl Sensei nusipelno, arba leiskite man pasakyti geriau, reikalauja jūsų pagarbos, jums papasakosiu. Sensei yra tas, kuris paskyrė savo gyvenimą menui, kurio jus moko.

Jūs niekada neturėsite tiek daug atsidavimo metų, nes atėjote paskui juos. Sensei yra tas, kuris daug dienų ir naktų praleido atidarydamas savo dojo, valydamas jį, darydamas jį geresniu… JUMS.

Sensei yra tas, kuris paaukojo aukų, kurių jūs niekada nesuprasite, tik todėl, kad turėtumėte kur treniruotis, mokytis ir įgyti savo meno.

Sensei yra tas, kuris, atidavė savo laisvalaikį, savo šeimos laiką, kurį gali leisti lauke ar užsiimti daugybe kitų dalykų, kad galėtumėte mokytis ir treniruotis.

Sensei yra tas, kuris investavo tūkstančius dolerių į savo mokymą, kad išmoktų jus tinkamai mokyti. Sensei yra tas, kuriam dažnai lūžo kaulai, bet jis vis tiek pasirodė pamokoje.

Paempti raumenys, sausgyslės, bet vis tiek atvyko į pamoką. Turėjo migreną, sirgo, buvo bloga diena… bet vis tiek atvyko į pamoką. Visa tai yra pasiteisinimai, kodėl tu praleidi pamokas. Sensei dažnai lieka be namų, kad būtų pasirūpinta dojo ir mokiniais.

Tai reiškia, kad jie kartais atsisako turėti gražių dalykų, atostogauti, eiti vakarieniauti, leisti laiką su draugais ir šeima… kad galėtumėte išmokti karatė.

Sensėjai daugiau laiko praleido dojo, nei daugelis iš jūsų, kurie su jais treniruojasi. Sensei yra tas, kuris visada yra šalia jūsų treniruočių…

Sensei gana dažnai mato savo mokinių poreikį ir jį patenkina. Jie pamato tą vargšą vaiką, kuris nieko neturi ir jam reikia įrangos, ir jie tiesiog pasirūpina tuo. Jie mato studentą, kuris sunkiai randa lėšų savo ginklams Kobudo įsigyti ir tiesiog nuperka juos.

Jie mato, kaip jų suaugę studentai praranda darbą ir sako: „Nesijaudinkite, nemokėkite, kol neatsistosite ant kojų“.

Tai yra Sensei vaidmuo ir jis reikalauja pagarbos. Galiu sėdėti čia ir galvoti apie dar tūkstančius priežasčių, kodėl tu niekada, niekada neturėtum negerbti savo Sensei… bet, tiesą sakant, aš neturėčiau to daryti.

Man net nereikėjo rašyti šio įrašo… bet vėlgi, šiais laikais žmonės gyvena sekliame pasaulyje. Galbūt turėtume iš jo išeiti, būti didesni ir geresni, tada pasaulis pasikeis. Gerbk savo Sensei, rūpinkis savo Sensei, gerbk savo Sensei… nes vieną dieną tavo Sensei nebebus šalia.

Karatė meistras- Fumio Demura (1938- 2023 04 24)