Zhan Zhuang

Nuostabu kaip visata viską sudėlioja. Kalbant apie Zhan Zhuang  (stovint kaip ant kortos), dar vadinamą „Nuolatine meditacija“,  Yi Quanas išpopuliarino „Fujian baltosios gervės“ stovinčias pozicijas. Garsūs menai naudoja jas. Kaip sako vienas mano Sifu pasakojimas: “be stovėjimo nėra tikrojo Kung Fu.

Aš pažįstu savo Sipak Tang Yick Weng Chun Sifu Chan Hoi Suen daugiau nei 12 metų, jis vienas iš tų, kuris mokėsi Dai Dak Lan (vieta, kurioje susirinko Weng Chun ir Wing Chun žmonės, ir kur vėlionis GM Ip Man dirbo ir leido laiką 50-aisiais) Sipak Chan Hoi Suen buvo su vėlioniu GM Tang Yick daugiau nei 28 metus, jis yra vienintelis tiek daug žinių turintis žmogus visame Hong Konge.
Buvo malonu neseniai atrasti dar vieną ryšį su kitais mano Sifu Taijiquan ir Yiquan Sifu Sam Tam. Abu studijavo Yiquan pas mano Sigungą velionį GM Han Xing Yuaną. Toks mažas pasaulis ir tiek daug dalykų yra susiję.
Tiems, kurie manęs klausė, atsakymas „taip“, Tang Yick Weng Chun programoje yra Zhan Zhuang ir 6 pozos, kurias tam tikru laikotarpiu mokė velionis GM Tang Yick, mes niekada nežinome tikslios šių pozų detalių, jei žmonės, pavyzdžiui, mano Sipako Chanas, Hoi Suenas nebūtų sutikę jais pasidalinti su mumis.
Praėjusį pirmadienį po to, kai aptarėme Yiquan ir Weng Chun stovinčios meditacijos detales, man buvo taip aišku, kad visata mane veda link to, kad papasakočiau visuomenei apie Kinijos kovos menus ir apie tai kiek daug menų yra susiję tarpusavyje ir galiausiai visų tikslas tas pats – įvaldyti protą, kūną ir energiją.
Sifu Sergio