Ar  yra skirtumas tarp to, kas mokoma Kinijoje ir to, kas mokoma už jos sienų?

Sifu Kleber: Skiriasi ir mokymo metodika, ir mokymo metodas. Mūsų idėja yra pristatyti tikrą kinišką Kung Fu, kaip išmokome iš tų meistrų Kinijoje, ir siekiame kartais pakviesti juos įvertinti Kung Fu entuziastų ir praktikų pažangą už Kinijos ribų.

Yra didelis atotrūkis ir skirtumas tarp to, kas mokoma Europoje, ir autentiškos Kung Fu esmės Kinijoje. Žmonės turi suprasti, kad Kung Fu yra giliai susipynęs su kinų kultūra, kalba ir tradicijomis. Dažnai užsienio mokytojai dėl žinių ar tiesioginės patirties Kinijoje stokos į savo mokymus įneša savo pačių idėjų, dažnai pakeisdami (kartais į blogąją pusę!) ir atitolindami stilių nuo originalių ištakų. Kai kurie gali sutelkti dėmesį tik į kovinius aspektus, kiti gali pabrėžti tik jo naudą sveikatai arba dvasinius aspektus. Tačiau Kung Fu iš tikrųjų apima visus šiuos elementus kartu.

Sifu Sergio: Taip pat manau, kad yra didelis skirtumas, todėl mums taip svarbu propaguoti autentiškus Kinijos kovos menus, o Wing Chun Kuen yra svarbi to dalis. Mūsų tikslas nuo pat pradžių buvo nustatyti kokybės standartą Europoje autentiškoms mažiau žinomoms linijoms, tokioms kaip 1700-ųjų, įvairios Ip Man linijos iš Foshan ir Honkongo laikotarpio, Yuen Chai Wan Wing Chun ir Se Hok Wing Chun. Mus tikrai išskiria tai, kad daug laiko investavome Honkonge ir žemyninėje Kinijoje, ten gyvendami ir nuo pradžios iki pabaigos nuodugniai studijuodami visas gimines. Skirtingai nuo daugelio, kurie leidžiasi į trumpas dviejų ar trijų savaičių keliones į Honkongą, padaro kelias nuotraukas ir reikalauja patirties konkrečioje giminėje, aš netgi įsigijau nuolatinę gyvenamąją vietą po to, kai sėkmingai dirbau Wing Chun mokykloje Honkonge ir žemyninėje Kinijoje virš 16 metų.

Tai didžiulis žinių kiekis, kuriam įgyti prireikė metų, o kai kuriais atvejais net ilgiau, nes iš tam tikrų Kinijos Sifu sunku gauti informacijos. Tikras ryšys ir santykiai turi būti užmegzti per kelerius metus, kol Sifu jums atvers uždarų durų mokymus. Be to, mes sistemingai suteiksime šias žinias savo studentams, panašiai kaip artimiausia patirtis, kurią gali turėti keliaujant į Kiniją ir keletą metų skiriant studijoms pagal Sifu. Mes dalijamės iš širdies, o mūsų misija yra nuoširdžiai perduoti šias gilias žinias ir informaciją, siekiant užkirsti kelią jų praradimui ateities kartoms. Manau, kad tai taip pat yra reikšmingas skirtumas, palyginti su daugeliu tradicinių kinų Sifu.