Diskusiją apie „vidinį“ Wing Chun

Nors dauguma Wing Chun laiko veiksmingu „išoriniu“ stiliumi, kas skatina jūsų diskusiją apie „vidinį“ Wing Chun?

Sifu Sergio: Man Wing Chun visada turėjo gilų vidinį komponentą, kuris išblėso iš atminties. Tačiau kai kurios linijos vis dar išlaiko tuos elementus. Remdamasis savo tyrimais, galiu patvirtinti, kad Wing Chun iš pradžių buvo vidinis stilius. Jums gali kilti klausimas: Kaip tu gali būti toks tuo įsitikinęs? Mano atsakymas priklauso ne tik nuo daugelio metų tyrinėjimų Kinijoje, bet ir vertinu tikrą vidinį stilių pagal pagrindinius jėgos transformacijos principus iš Lik (Li) į Ging (Jin), I (Yi), Hei ( Qi) ir San (Shen). Jei kai kurios iš šių transformacijų yra akivaizdžios, manau, kad tai iš dalies
vidinė praktika. Taip pat atsižvelgiu į protėvių menus, kurie prisidėjo prie mūsų evoliucijos dabar pripažįstamas kaip Wing Chun Kuen, o ne tik jo „modernus“ vystymasis nuo Leung Jan.

Sifu Kleber: Tikrasis Kung Fu visada buvo ir vidinis, ir išorinis. Man nepatinka šiuolaikiniai žmonių naudojami skirstymai, nes tai tikrai prieštarauja vienam iš pagrindinių Kinijos kultūros principų: Yin Yang koncepcijai. Vidus negali egzistuoti be išorės. Mano nuomone, abu yra viena, kurio negalima atskirti į atskiras dalis. Kaip taikliai sako mūsų instituto šūkis: „Vidus kuria išorę“.