Kokia jėga naudojama Kinijos vidaus kovos menuose?

Labai sunku, pajusk svorį, jauti? Tai visiškai kitaip. Daug dalykų sunku suprasti. Išmintis sako, kad
Kung Fu reikia naudoti „Ging“, daug žmonių apie tai kalba, bet ar jie tai naudoja?

Pirmasis žingsnis vidiniuose kovos menuose yra Ging ( Džin) transformacija. Iš brutalios raumenų jėgos į rafinuotą jėgą, naudojamą Kung Fu. Mandarinų kalba tai transformacija iš li į Ging. Yra daug Ging lygių.

Galima sakyti, kad kai kurie naudoja dalį ging, bet ne visą. Labai sunku naudoti visus lygius. Per savo
karjerą aš apkeliavau visą pietryčių Aziją ir sutikau tik du Sifu, kurie galėjo jį naudoti. Ir dar vienas mano Sifu Kanadoje.

Jis taip pat geba naudoti Ging. Ging skiriamieji bruožai: tai labai lygi jėga, ji nėra pulsuojanti. Didinat ir mažinat jėgą labai labai švelniai. Šią jėgą labai lengva pamatyti plika akimi. Kai kažkas daro formą, pavyzdžiui, vienas, du trys, keturi, atrodo perdėta, viskas staigu.

Tai nutekėjimas. Eikime prie sienos, aš stumiu sieną visa jėga, po minutės ar dviejų mano jėga silpnės, tai vyksta dėl pieno rūgšties, naudojama tik raumenų jėga. Bet jei sieną stumsi su Ging (jei gali išmatuok jėgą), tu pamatysi, kad gali tai daryti visą dieną ir jėga išliks tokia pati, o tu nepavargsi.

Taip yra, nes naudojant Ging, kontakto metu niekada netaikoma raumenų jėga. Dauguma žmonių mano, kad turi Ging, bet aš manau, kad tai tik pakaitalas, pakaitinis metodas. Kalbate apie nusilenkimus, žemės jėgą, viskas gerai, bet tai nėra tikrasis ging, tai kažkoks ging mišinys.

Tikrasis Ging ateina iš Dan Tien ir yra dan ties Qi. Tai reiškia, kad įkvėpiamas Qi susimaišo su prieš dangaus Qi ir po dangaus Qi (gyvenimo esmė), tuomet per specialius pratimus i pakeičiamas į kovos menų Qi, kuris gali būti naudojamas kovos menuose. Qi taip pat gali būti pakeistas į Shen.

Taigi, kai matysi formą daromą su ging, ne su greitu Ging, šoku, bet paprastą Ging, pavyzdžiui, vietoj staigaus „vienas, du“, tu matysi štai tokį judesį. Žmonėms tai sunkiai suprantama, bet čia tiek daug galios.

Ar matai, kad judesiai labai švelnūs. Gerai, laikyk mane visa savo jėga. Jei aš naudosiu raumenų jėgą, tu gali priešintis. Jėga prieš jėgą. Kontakto taške jaučiama jėga, todėl galima prieš ją kovoti.

Bet jei aš panaudosiu Ging, labai lengvai, mano kūnas atsipalaidavęs, tu negali manęs sustabdyti, jauti? Tai labai skirtinga, bet kol aš tai darau, mano ranka atpalaiduota. Tas pats vyksta jei laikai mane iš vidaus. Jei naudoju raumenis, negaliu tavęs atidaryti, bet kai tik panaudoju Ging, atidarau, mano rankos atpalaiduotos, jauti? Štai to žmonės nesupranta. Dar kartą, laikyk taip.

Jei stumiu naudodamas jėgą, aš negaliu nuleisti tavo rankų, galbūt galėčiau jei panaudočiau abi rankas, bet
svarbiausia, kad tu jauti mano jėgą ir gali jai priešintis. Bet jei aš padarau šitaip, jauti svorį? Mano raumenys visiškai atpalaiduoti. Jauti skirtumą? Visiškai kitaip. Jėga neateina iš čia (rodo į rankos raumenis). Žmonėms labai sunku tai suprasti, ypač tiems, kurie sako, kad Qi nugramzdinimas į  Dan Tien yra tiesiog kvėpavimas apatine pilvo dalimi. Ne, taip nėra. Qi gramzdinimas į Dan Tien yra ypatinga Qi rūšis, kuri išugdoma tik per specialius pratimus. Man tai truko daug metų išmokti.

Prieš šešerius metus aš negalėjau daryti to, ką galiu dabar. Reikia daugybės metų treniruočių. Ir aš toliau tobulinuosi. Palyginus mane su mano Sifu Taivane, aš esu dar labai toli. Tai nėra visiems, ir ne visi gali tai padaryti. Reikia daug kantrybės treniruojantis. Jei naudoji pakaitinius metodus, negali sakyti, kad darai tą patį. Kitas skiriamas Ging ženklas, tu negali būti tai ten, tai čia.

Gerai, pavyzdys, sugniaužk kumštį ir brėžk juo ratus. Padaryk ranką labai lengvą, dabar daryk ją sunkesne, nestumk. Naudodamas Qi aš galiu ranką padaryti tokią sunkią, kad tu net negalėsi pajudinti savosios. Tai yra Ging.

Jei noriu tave sustabdyti, tu sustingsti. Tą akimirką, kai tu sustingsti, aš išleidžiu energiją. Tikiuosi, jums tapo aiškiau kokia jėga naudojama kinų kovos menuose.

Sifu Sergio Pascal Iadarola