Šeši pagrindiniai elementai

7 lankai ir Siu Lin Tau rinkinys yra Yik Kam WCK lobis ir sudaro vidinę sistemos šerdį.

Šeši pagrindiniai elementai yra:

1) Kūnas (體) – fizinė sfera. Čia mes pradedame, o pirmoji dalis yra tinkamai naudoti kūną. Senovės kovos menai kalba apie „kūno stiprinimą ir savisaugą“ (强身自衞). Senovės žmonės kalbėjo apie kūną ir jo taikymą, todėl per šešis pagrindinius elementus galime aiškiai matyti tuos, kurie viso to pasiekė. 7 lankai kartu su raumenimis, sausgyslėmis, fascija ir kaulais yra kūno forma arba struktūra. Mes lanksčiai ir laisvai naudojame kūną, sukaupdami potencialią jėgą savo sąnariuose, kad galėtume smūgiuoti.

2) Protas (心) Mąstymas – tai galvojimas, skaičiavimas, apdorojimas – tai protas tinkamai naudojant mintį, o ne tuščias „beždžionės proto mąstymas“ ar proto plepalai. Ketinimas – mūsų įrankių sutelkimas į tikslą Vizualizacija – kaip mes naudojame savo įrankius siekiant tikslo, naudodami tinkamą jėgos kiekį, greitį, kampą ir pan. Sąmoningumas – naudojant protą būti jautriam ir sąmoningam dabartyje.

3) Kvėpavimas (呼吸) – apatinės pilvo dalies kvėpavimas, siekiant sustiprinti kūną ir prailginti deguonies poreikį, kuris derinamas su fiziniais judesiais.

4) Qi (氣) – energijos srautas kūne, ir jis yra prieš biomechaniką. Suvokti „Qi jausmą“, dažniausiai atsipalaidavus ir nuraminus protą, suvokiant mikrokosminę orbitą, 8 papildomus kanalus, dvylikos kanalų kelius ir makrokosminę orbitą. Per tai kanalais ir meridianais subalansuojame kūną, protą ir dvasią, kuri naudojama savęs gydymui. Kinų medicinoje „Jei Qi teka, mes esame sveiki. Jei Qi neteka, žmogus serga.

5) Ging 勁, yra galia arba jėgos srautas, treniruojama galia, galios kelias. Yik Yam WCK, jėgos srautas yra jėgos trajektorija. Jėgos kelias leidžia išlyginti sąnarius, kad veiksmo/reagavimo pajėgos organizme neutralizuotų arba nukreiptų gynybos ar puolimo pajėgas.

6) Momentum 勢 Sai, arba potencialas, arba tendencija, tinkamai valdyti impulsą ir reguliuoti judėjimą greičiu, neprarandant savo pusiausvyros ir struktūros, ir kaip mes palaikome įeinančią jėgą ir ją neutralizuojame. Vėliau galime sustiprinti savo kovos taktiką ir strategijas, pavyzdžiui, pasiskolinti jėgą, plūduriuoti, nuskęsti, nuryti, išleisti, užfiksuoti centrą arba sulaužyti priešininko svorio centrą. Mums impulso naudojimas yra WCK programų pagrindas. Tai leidžia mums pataikyti į priešininką savo nuožiūra. Jei neišstumsime priešininko, nesugadinsime jo svorio centro, neturime tikro smūgio metodo. Smūgiai turi būti kontroliuojami šiuo metu; jie gali būti ilgi arba trumpi, greiti, lėti, tiesūs arba kampuoti. Mes visada turime įveikti sąmoningumą, jautrumą ir jausmą dabartinėje akimirkoje.

Šeši pagrindiniai elementai kartu veikia kaip tam tikras įgūdžių ir žinių indikatorius arba kompasas.